Test Test Test

 

Käsmu on ilus rannaküla Eesti põhjarannikul paikneva Lahemaa rahvuspargi territooriumil, Tallinnast tunni aja kaugusel. Küla asub looduslikult kaunil poolsaarel.

Muljetavaldava merendusajalooga Käsmu on eestlaste seas tuntud kui vana kapteniküla. Eelmisel sajandil oli Käsmu koduks ja baasiks paljudele soola ja kalaga smuugeldajatele. Aastatel 1884-1931 asus Käsmus Eesti Merekool, mille hoonetesse on tänaseks rajatud põnev Käsmu Meremuuseum.

Käsmu vaatamisväärsusteks on Kabelimäel asuv Dellingshausenite kivikabel ja kirik oma kirikaiaga. Käsmu poolsaar on kuulus oma huvitava kivikülvi ja suurte rändrahnude poolest. Päris poolsaare tipus, otse veepiiril kõrguvad Vana-Jüri kivid, kõrgeim neist 5,5 meetrit.

Käsmu pole huvipakkuv ainult merendusajaloo huvilistele, vaid ka neile, kes naudivad mahajäetud liivarandasid, kus kivide vahel ujuvad luiged ning metsaserv ulatub peaaegu veepiirini.

Igal suvel toimub Käsmus suur muusikafestival ning hulgaliselt kontserte. Käsmu on tuntud suvituskoht, siin armastavad puhata kunstnikud, kirjanikud ja teised loomeinimesed. Käsmu on ideaalne reisisiht jalgsimatkadeks, ratsutamiseks, kalapüügiks, kanuusõiduks, purjetamiseks ja ujumiseks.

Käsmus saad veeta mõnusa päeva looduses ning see sobib ideaalselt ka lühemaks peatuseks reisil mööda Eesti rannikut.